چطور شکار ایده کنیم؟

شکارچی ایده

شکار ایده

نخستین گام در شکار ایده ، داشتن تمایل به شناخت جهان اطراف است ولی پیش از آن باید خودتان و توانایی هایتان را بشناسید و پس از کسب این شناخت است که ارزش علاقه مند بودن، استقامت و پایداری در پیدا کردن ایده ها و ماشین یادگیرنده بودن را درک خواهیدکرد. اما انرژی ای که حس کنجکاوی و علاقه را روشن و سوخت این ماشین را تامین می کند چیست؟

سوخت مورد نیاز برای شکار ایده چیست؟

پاسخ، توانایی های شماست و هدف من این نیست آنچه را که یک موسیقی دان شب های شنبه انجام می دهد و یا روشی که یک طراح به واسطه ی آن به طرحی قوی دست می یابد را بیان کنم، بلکه منظور از توانایی، بسیار فراتر و گسترده تر از چیزی است که اکنون به آن می اندیشید و آن، نشان تجاری شخصی، هویت حرفه ای و حتی مفهوم شغلی است که خیلی از مردم به دنبال تقویت و پروش آن هستند.

توانایی والت دیزنی سرگرم کردن خانواده ها چه از طریق پارک های تفریحی مانند دیزنی لند و چه از طریق ساخت فیلم های متحرکی مانند فانتازیا بود.

هدف هنری فورد ساخت خودرویی برای همگان بود و برای رسیدن به آن تا آنجا پیش رفت که ناگریز به تغییر فرایندهای ساخت و تولید شد. جدای از سرمایه گذاری، تفاوت وارن بافت با همکارانش در شیوه ی سرمایه گذاری اوست. او به جای تلاش در جهت پیش بینی افزایش و کاهش ارزش سهام بورس، به دنبال درک پایه و اساس شرکت هاست.

این گونه افراد درک درستی از توانایی های شان دارند و ویژگی قابل توجه و برجسته ی آنان، جهت دهی و تمرکز بریادگیری و کشف ایده ها به واسطه ی توانایی های شان است. از آنجا که علاقه دیزنی سرگرم کردن خانواده ها بود، بهترین ایده اش را در پارک های تفریحی آن زمان آمریکا نیافت و به همین دلیل به دانمارک سفر کرد تا از باغ های تیوولی که سرشار از گل ها و درختان شاداب و گردش گران کوچک و بزرگ خوشحال بود دیدن کند. بافت نیز روزهایش را با خیره شدن به نوار تلگراف و یا روش های خوار و بچه گانه ی بازی با بازار نمی گذاراند. او ذهنش را برای یادگیری آنچه که می توانست درباره ی یک شرکت یا صنعت خاص، موثر باشد تنظیم، و از آن برای پیدا کردن سهام شرکت هایی که زیر ارزش واقعی شان فروخته می شدند استفاده می کرد.

شایستگی دارای بعد آینده است و در آینده این شما هستید که نقش اصلی را ایفا می کنید. اسکات سیمون برای شنودگان رادیو ملی نصحیت پدرش را این گونه نقل کرده است:” برای شایستگی هایی که قصد به دست آوردن شان را دارای لباس بپوش و نه برای آنچه که داری” سیمون بزرگ یک کمدین بود، ولی نصیحت او تقریبا برای همه قابل اجراست. وقتی به دنبال ایده ها و چیزهای جدیدی برای یادگیری هستید، در مورد چشم انداز و دیدگاه خود فکر کنید. به این فکر کنید که در آینده به عنوان یک حرفه ای چگونه خواهید بود و خود را با تصویر آینده تان تنظیم کنید.

پیشنهاد: برای تکمیل این مقاله می توانید مقاله” چطور ایده پیدا کنیم؟” را نیز مطالعه کنید.

شاید دوست داشته باشید:

چهل اصل تریز

40 اصل شاه کلیدهای تریز برای نوآوری : بخش چهارم

اصول تریز در مقاله “40 اصل شاده کلیدهای تریز برای نوآوری: بخش سوم” ده اصل سوم تریز همراه با مثال […]

واربی پارکر

اگر ایده خوبی بود، کسی تا به حال این کار را انجام داده بود

چه ایده ای خوب است؟ تا به حال چند بار برای ایده خود این جمله را شنیده اید ” اگر […]

کاهش خلاقیت

7 مورد که باعث کاهش خلاقیت می شود؟

کاهش خلاقیت همیشه صحبت از افزایش خلاقیت کرده ایم، ولی چه چیزی باعث کاهش خلاقیت می شود. چه رفتارها یا […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *