ایده های همه جا یافت می شوند

ایده ها

یافتن ایده ها

اگر بر این باور هستید که ایده ها همه جا وجود دارند، پس برای پیدا کردن آن ها دست به کار شوید.

گاهی پیش می آید که ما ایده را تنها برای خودمان می خوهیم و نمی خواهیم آن را با دیگران درمیان بگذاریم. فکر می کنیم می توانیم آن را عملی کنیم. اما اگر شما کسی هستید که می خواهید ایده های زیادی را شکار کنید باید این نگرش بسیار مهم را در خود پیاده کنید. ” تلاش برای کسب ایده های کاملا ناب و اصیل همیشه یک بازی با باخت صدردصدی است. طرح بهتر، شناسایی ایده های ارزش مند بالقوه است که یا در حال حاضر از آن ها استفاده می شود و یا در گذشته مورد استفاده قرار می گرفته اند. گام بعدی لغزاندن آن ایده به سوی محیط و شرایط خود است.”

برای روشن تر شدن موضوع سخن جک هاگز مدیر عامل شرکت تاپ کدر را بخوانید

” تقریبا تمام آنچه که انجام می دهم و آنچه که هدف گذاری می کنم را از کسانی که در زمینه های دیگر خلاقیت دارند قرض می گیرم. من خودم را یک فرد خلاق می دانم. خلاقیت با تفکر اصیل متفاوت است.  اندیشمندان اصیل خیلی نادرند. آن ها می توانند فعالیت های ذاتی طبیعت و عقاید ریشه دار را تغییر دهند و من این امتیاز را برای برخی از دانشمندان و ریاضی دانان محفوظ می دانم.”

نیاز نیست بقیه ی ما به ایده های اصیل بپردازیم. کمتر چهره ی خلاقی مانند توالاثارب طراح رقص تحسین شده آمریکا وجود دارد که مصداق دقیق این موضوع باشد. او در مصاحبه ای در سال 2008 عنوان کرد:” شخصا نگران اصالت و ناب بودن همه چیز نیستم. آیا آنچه را که من انجام می دهم، پیش از این کسی انجام داده است؟ البته که بله. ولی من درباره ی آن نگران نمی شوم، فقط به سمت استفاده از آن و با آن بودن می روم.”

سوخت نوآوری، تنوع و گوناگونی است و بخشی از این بازی، گرفتن ایده هایی از یک محیط و استفاده ی آن ها در محیطی کاملا متفاوت است. نمونه بارز این گفته، استفاده هاگز از معیارهای بیسبال در کار خود است. اینجاست که باید هدف گذاری دوباره ای انجام داد. افراد همیشه در حال هدف گذاری دوباره برای تمام فعالیت های عادی شان هستند. آن ها از خوردن استیک، فلفل و پیاز در رستوران لذت می برند و تصمیم می گیرند در منزل این مواد را در ظرف پخت ماکارونی با هم ترکیب کنند.

کشف ایده های بسیار ارزش مند برای آن هایی که می خواهند در بازار بیش از حد حرفه ای و رقابتی امروز به اوج کارایی و عملکرد برسند یک تجارت مهم محسوب می شود.

 

شاید دوست داشته باشید:

چهل اصل تریز

40 اصل شاه کلیدهای تریز برای نوآوری : بخش چهارم

اصول تریز در مقاله “40 اصل شاده کلیدهای تریز برای نوآوری: بخش سوم” ده اصل سوم تریز همراه با مثال […]

واربی پارکر

اگر ایده خوبی بود، کسی تا به حال این کار را انجام داده بود

چه ایده ای خوب است؟ تا به حال چند بار برای ایده خود این جمله را شنیده اید ” اگر […]

کاهش خلاقیت

7 مورد که باعث کاهش خلاقیت می شود؟

کاهش خلاقیت همیشه صحبت از افزایش خلاقیت کرده ایم، ولی چه چیزی باعث کاهش خلاقیت می شود. چه رفتارها یا […]

2 دیدگاه

  1. مطالب مفیدی بودن
    معلومه که تازه پا به عرصه ی استارتاپ گذاشتید
    من هم یک مدت هست که تصمیم به این کار گرفتم خیلی هم شوق و ذوق دارم ولی بعضی مواقع حس می کنم دارم راه رو اشتباه می رم اگر دانشی در این زمینه دارید که صد در صد و مطمئنا دارید ممنون میشم به ما استارتاپ های تازه کار کمک کنید ⁦❤️⁩⁦❤️⁩🌺🌺

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *