جادوی یافتن ایده برای حل مسائل

گفتگو برای یافتن ایده

یافتن ایده برای حل مسائل

یک پزشک چطور تشخیص می دهد یک بیمار چه بیماری دارد؟

راهی که پزشک می تواند بفهمد بیمارش به چه دردی مبتلاست گفتگو با اوست بدون صحبت و گفتگو با بیمار پزشک نمی تواند بفهمد که بیمارش چه وضعیتی دارد و آیا لازم است آزمایش بدهد، عکسبرداری کند و … اگر با بیمار به گفتکو نشیند نمی تواند بیماری او را تشخیص دهد.

برای ایده پردازان یا افرادی که به دنبال ایده برای کسب و کار خود هستند باید مثل رابطه پزشک با بیمار عمل کنند، یعنی گفتگو. شما برای یافتن ایده برای کسب و کار خود یا برای حل مسئله ای که می خواهید از یک ایده بهره بگیرید و آن را حل کنید به گفتگو عادت کنید. منظور چیست؟

از این گفتگوها می توانید استفاده کنید.گفتگو با یک دوست قدیمی، گفتگو با آشنایان، با غریبه ها، با افراد کم سن، با مصرف کنندگان و مشتریان با افراد دارای دانش با افراد سرخورده و … هر گفتگویی می تواند ایده هایی برای شما در پی داشته باشد.

گفتگو یکی از ابزارهای اصلی یافتن ایده است. زمانی که ذهن شما درگیر یک مسئله است دائما به دنبال راه حل می گردد و زمانی که شما در حال گفتگو هستید به محض اینکه احساس کند یک حرف، پیام و رابطه ای می تواند ایده ای برای حل مسئله شما باشد بهره می گیرد.

تقریبا هر کسی این قابلیت را دارد که در گفتگو به عنوان یک طرف با ارزش محسوب شود.

گفتگوها به وجود آوردنده ی توده ای از نوآوری ها و روش های انتقال ایده ها از یک سازمان به یک برنامه اند. اما اغلب در همان دروازه ی ورودین متوقف و عقیم می شوند. برای ایجاد یک گفتگوی موفقیت آمیز مطمئن شوید که به طرف مقابل تان سینگال های درست ارسال می کنید و به آنها اجازه دهید از علاقه ی شما نسبت به تبادل ایده ها آگاه شوند. مطالعات اخیر درباره ی شیوه ی گفتکوی پزشکان با بیماران می تواند آموزنده باشد

در سال 2008 مطاله ای براساس بررسی گفتگوهای صورت گرفته بین صدها بیمار سرطانی و پزشکان منتشر شد. محققان شیوه ی پاسخ پزشکان به بیمارن را تجزیه و تحلیل و پاسخ ها را برای هر گفتگوی مشخص، به دو دسته ی ” ادامه دهنده” و ” نابودگر” تقسیم کردند. پزشکان بیان کردند زمانی که برای ادامه ی گفتگو از جملاتی مانند ” می توانم تصور کنم این موضوع چقدر می تواند برای شما ترسناک باشد” یا ” آنچه که درباره ی بیماری تان می دانید را به من بگویید” استفاده می کنند، بیماران به صحبت در مورد بیماری شان و ابراز نگرانی در آن خصوص تشویق می شوند. از طرفی پزشکان اعلام کردند زمانی که از جملاتی مانند ” به ما فرصت دهید، ما در حال بررسی هستم” استفاده می کنند، گفتگو به پایان می رسد زیرا این شیوه ی گفتمان نشان دهنده ی نبود چیز بیشتری برای ادامه ی گفتگو است. این مطالعه که بر پایه ی بررسی چهارصد تعامل بین پزشک و بیمار استوار است. نشان داد پزشکان در 80 درصد مواقع گفتگوها را به پایان می رسانند.

یافته ها دارای مفاهیم پزشکی روشنی هستند. این موضوع به شکل ویژه تر در تحقیق دیگری مورد بررسی قرار گرفت و نشان داد اگر پزشک با بیمار به ابراز همدردی بپردازد، بیمار سرطانی بهتر می تواند با بیماری مقابله و درمان آن را تحمل کند و این موجب بروز نتایج مثبت پزشکی خواهد شد.

ادامه دهند ها گفتگوها را صادقانه ادامه می دهند. آنها ایده ها را می سازند نابودگرها آب سرد روی گفتگوها می ریزند. آنها ایده را می کشند.

بنابراین برای رسیدن به یک ایده زمانی را برای گفتگو قرار دهید. این گفتگوها می توانند بسیار موثر باشند.

شاد باشید و نوآور

شاید دوست داشته باشید:

چهل اصل تریز

40 اصل شاه کلیدهای تریز برای نوآوری : بخش چهارم

اصول تریز در مقاله “40 اصل شاده کلیدهای تریز برای نوآوری: بخش سوم” ده اصل سوم تریز همراه با مثال […]

واربی پارکر

اگر ایده خوبی بود، کسی تا به حال این کار را انجام داده بود

چه ایده ای خوب است؟ تا به حال چند بار برای ایده خود این جمله را شنیده اید ” اگر […]

کاهش خلاقیت

7 مورد که باعث کاهش خلاقیت می شود؟

کاهش خلاقیت همیشه صحبت از افزایش خلاقیت کرده ایم، ولی چه چیزی باعث کاهش خلاقیت می شود. چه رفتارها یا […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *